Osim osnovnih predmeta vezanih za elektrotehničku struku, specifične oblasti koje se izučavaju na ovom zanimanju su upravo osnovne hardverske i softverske komponente multimedijalnih sistema – audio tehnika, video tehnika, digitalni uređaji za kreiranje, čuvanje i distribuciju multimedijalnih sadržaja, kao i različiti softverski programi i alati za multimediju.
Učenici se osposobljavaju za:
- korišćenje i održavanje digitalnih audio i video uređaja (kamera, kamkordera, TV prijemnika i monitora, audio i video plejera i drugih)
- Rad u televiziji (montaža, režija)
- Poslove provajderskih kuća za pružanje različitih telekomunikacionih usluga
- Kao i u različite oblasti primene audio i video uređaja (video nadzor, elektronska kontrola i zaštita prostora i druge).
Zahvaljujući osposobljenosti:
- Za korišćenja različitih multimedijalnih alata, moći da se bave njihovom primenom u audio i video produkcij,
- Advertajzingu (oglašavanje, reklame)
- Grafičkom i web dizajnu,
- Elektronskim medijima,
- Štampi,
- Tehničkoj podršci za multimedijalne prezentacije, predavanja
Tehnička škola pruža odlične mogućnosti za usvajanje sadržaja iz multimedija. U školi postoje odgovarajuće laboratorije za izvođenje vežbi iz svih stručnih predmeta, a poseban značaj za ovo zanimanje ima laboratorija za multimediju, multimedijalna sala za prikazivanje multimedijalnih sadržaja i televizijski studio, u kome kreativnost učenika sa ovog zanimanja može u potpunosti doći do izražaja.