Najbolja tehnološka inovacija, tim “Kreativci“

U petak, 4. oktobra, u zgradi Rektorata u Beogradu održano je jubilarno 20. finale takmičenja za Najbolju tehnološku inovaciju. U konkurenciji više od 80 inovativnih ideja, tim „Kreativci” iz Tehničke škole „Izudin Šušević“ osvojio je sjajno drugo mesto u kategoriji srednjih škola.

Članovi tima, Erhad Mašović, Haris Gorčević, Mina Borojević, Esma Tatar i Dalija Hazirović, vredno su radili gotovo godinu dana na inovativnom programu za ugostiteljstvo, koji je obuhvatio brojne jedinstvene funkcije. Tokom takmičenja, prošli su kroz niz zadataka, više eliminacionih krugova i sate interaktivnih online treninga kako bi stigli do finala. U finalu su tri člana tima briljirala ubedljivom prezentacijom od pet minuta, uspešnim odgovaranjem na pitanja stručnog žirija iz nauke, tehnike i biznisa, kao i odličnim nastupom u „zlatnom minutu”.

Iako je ovo bila prva godina da naša škola učestvuje na ovom prestižnom takmičenju, postigli smo izuzetan uspeh, na ponos svih nas.

Želimo mnogo uspeha našim bivšim učenicima, sada studentima: Erhadu Mašoviću, studentu Softverskog inženjerstva, Harisu Gorčeviću, studentu informatike i Esmi Tatar, studentkinji engleskog jezika i književnosti. Hvala vam za sve uspehe i predanost tokom školovanja u našoj školi. Vaši rezultati su nas nebrojeno puta ispunili ponosom!