Novopazarski srednjoškolci ponovo deo projekta „I ti se pitaš“

Kao i prethodne godine, novopazarski srednjoškolci deo su projekta“I ti se pitaš“, koji realizuju Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID) i grad Novi Pazar. U okviru projekta, učenicima novopazarskih srednjih škola omogućeno je da, određujući prioritete svojih škola kroz projekte, učestvuju u javnoj raspravi o budžetu grada za narednu godinu. Gradonačelnik Nihat Biševac sastao se ovim povodom sa predstavnicima đačkih parlamenata i direktorima srednjih škola 19.10.2021.  Predstavnik USAID-a Leopold Rollinger da smernice o načinu implementacije projekta.

U ponedeljak 29.11.2021.  među učenicama i učenicima Tehničke škole u Novom Pazaru sprovedeno je glasanje za predloge projekata koji će se realizovati u 2022. godini, a od značaja su za unapređenje uslova školovanja.

U glasanju je učestvovalo 1032 učenica i učenika, što čini 97,63% ukupnog broja učenika u školi.

Rezultati glasanja su sledeći:

NABAVKA NOVIH RAČUNARA: 234 glasa (22,67%)

NABAVKA TELEVIZORA ZA UČIONICE: 337 glasova (32,65%)

REKONSTRUKCIJA FISKULTURNE SALE: 108 glasova (10,47%)

MATERIJAL I MAŠINE ZA PRAKTIČNU NASTAVU: 235 glasa (22,77%)

SPOLJAŠNJA FASADA ŠKOLSKE ZGRADE: 118 glasova (11,44%)

Kao što se iz priloženog vidi, većina učenika (32.65%) je glasala za nabavku televizora za učionice koji bi se koristili u nastavnom procesu.