PRVO MEĐUNARODNO TAKMIČENJE UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA IZ VJERONAUKE

23.02.2023. u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta IZ-e u BiH, održano je prvo međunarodno takmičenje iz vjeronauke „Pod nebom vedre vjere – Islam i Europa u iskustvu Bosne“. Na takmičenju su učestvovali i učenici novopazarskih srednjih škola. Učenik trećeg razreda Tehničke škole „Izudin Šušević“ u Novom Pazaru Irfan Redžović osvojio je treće mjesto, što se može smatrati velikim uspjehom s obzirom na veliki broj takmičara iz različitih zemalja Europe. Zasluge za dobar plasman na takmičenju svakako pripadaju i njegovoj profesorici vjeronauke Aidi Smailagić – Murić, tim prije što joj je ovo prva godina rada u prosvjeti.

必利勁
width=“904″ height=“600″ />

Direktor škole Hido Ljajić je upriličio prijem za profesoricu i učenika, gdje je, pored iskrenih čestitki na uspjehu, izrazio veliko zadovoljstvo postignutim rezultatima. Naglasio je da uspjeh učenika na takmičenjima zapravo predstavlja najbolji način promocije pozitivnih vrijednosti škole i poželio im sreću i uspjeh u budućem radu.

U Novom Pazaru                                                                                                                                           Dina Omerović

27.02.2023.                                                                                                        Koordinator Tima za marketing i promociju škole